Poradnik dla nowych członków klubu

1. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć z nami wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Wszystkie grupy, które nie są wyraźnie opisane jako grupy dla określonych stopni zaawansowania to grupy początkujące czyli takie, w których ćwiczą osoby od zupełnie początkujących do żółtego pasa. Informację, kiedy i gdzie ćwiczy dana grupa znajdziesz w zakładce TRENINGI.

Uwaga! Może się zdarzyć, że na swoim treningu zobaczysz zawodników z pasem niebieskim czy brązowym. Dzieje się tak dlatego, że każdy członek klubu ma prawo wstępu na każdy prowadzony przez nas trening w grupach podstawowych. Jeśli więc zechce on poćwiczyć więcej niż zwykle może odwiedzić twoją grupę.

2. Przyjdź na trening. Poinformuj instruktora, że chcesz spróbować swoich sił na treningu i weź udział w zajęciach. Potrzebujesz zwykłego stroju sportowego, który pozwoli ci swobodnie wykonywać ćwiczenia. Ćwiczymy boso! Masz 3 treningi, żeby poznać nasze zajęcia i stwierdzić czy ci się one podobają (bez żadnych formalności i opłat jeżeli nie zdecydujesz się ich kontynuować).

3. Jeśli polubiłeś nasze zajęcia i chcesz je kontynuować, od instruktora otrzymasz wszystkie potrzebne informacje jak zostać członkiem naszego klubu.  Tutaj napiszę pokrótce co będzie potrzebne:

– razem z Rodzicem wypełnij deklarację członkowską (druk dostaniesz od instruktora, możesz go też pobrać z zakładki KLUB-DO POBRANIA)

– trzeba wykonać badania lekarskie (być może wzorem roku ubiegłego klub zorganizuje takie badania, będziemy o tym informować). Badanie jest ważne 12 miesięcy.

– do dokumentów należy dołączyć 1 zdjęcie legitymacyjne (opisane imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia i adresem)

– należy także opłacić jednorazową opłatę wpisową w wysokości 50 zł (opłatę wpłacamy przekazując instruktorowi komplet dokumentów).

Instruktor przekaże twoje dokumenty do biura gdzie zostaniesz wpisany na listę członków klubu. Klub zarejestruje Cię jako osobę ćwiczącą karate tradycyjne w Polskim Związku Karate Tradycyjnego. Będąc członkiem PZKT musisz opłacić ważną 1 rok licencję członkowską PZKT, której koszt to 40 zł. Informacje potrzebne do dokonania tej opłaty znajdziesz na stronie związku www.karate.pl/kontakt.   Dlaczego potrzebne jest posiadanie tej licencji? Posiadając licencję PZKT będziesz mógł startować w zawodach z kalendarz związku, zdając egzamin na stopień uczniowski zostanie on zarejestrowany w związkowej bazie i potwierdzony stosownym dyplomem, dostaniesz też paszport PZKT – legitymację, w której będziemy zapisywać wszystkie ważne dla karateki wydarzenia.

4. Ponadto, każdy członek klubu wpłaca na klubowe konto miesięczną składkę członkowską. Regulamin opłacania składek jest dostępny w zakładce „do pobrania”. Zachęcamy do zapoznania się z tym i innymi dokumentami klubu.

DO ZOBACZENIA NA TRENINGACH!